Belangrijke schenking: meer dan 100.000 bidprentjes!

Belangrijke schenking: meer dan 100.000 bidprentjes!

Zopas mocht onze vereniging Familiekunde Limburg vzw een belangrijke verzameling familiedrukwerk opslaan in ons documentatiecentrum te Genk. Het betreft meer dan 100.000 bidprentjes en enkele dozen doodsbrieven, gedurende veel jaren met zorg verzameld en bewaard door de Paters Passionisten. Vanaf 1912 waren de Passionisten onder andere actief te Rooierheide (Diepenbeek) tot de laatste pater er vertrok in 2004. Het grootste deel van deze schenking is alfabetisch geklasseerd en was opgeborgen in een metalen ladenkast die nu eveneens eigendom is geworden van onze vereniging. Daarnaast zullen we nog ongeveer vijftig dozen ongeordende exemplaren moeten verwerken. Deze schenking bevatte ook nog twee genealogische publicaties van Limburgse families, namelijk Baeten en Claesen die nog ontbraken in ons centrum. Samengevat: een belangrijke aanwinst waarvoor we de Paters Passionisten ook via deze weg nogmaals heel hartelijk dankzeggen!